MESUT BEY...!!!

EFELER BELEDİYESİNİN ÇÖP TOPLAMA İHALESİNİ NEDEN İPTAL ETTİĞİNİZİ ANLAYAMADIK BARİ SİZ BİR AÇIKLAMA YAPIN Kİ DOĞRUSU NEYMİŞ HERKES ANLASIN BENDE MAHCUP OLAYIM....

Aydın'ın Efeler İlçe Belediyesi Temizlik Hizmetleri Müdürlüğünün 22.06.2017 tarihinde 2017/246021 İhale Kayıt Numaralı “335 personel ve 67 Araç ile Efeler İlçesi sınırları dahilinde Çöp Toplama, Nakli ve Semt Pazar yerlerinin Temizlenmesi Hizmet Alım” ihalesini

gerçekleştirdiniz.

Bu İhaleye mevcut yükleniciniz EGETEM AŞ ile birlikte başka Firmanın da katılması sonucu ihalede rekabetin oluştuğu ve Tekliflerin de uygun olduğunu değerlendiren İhale Komisyonu en uygun teklifi veren bir firmanın ihaleyi kazandığına dair karar verdiği kamuoyu tarafından bilinmektedir.

Ancak; İhale Komisyonun yasalara uygun olarak gerçekleştirdiği ve onayladığı bu ihale her nasılsa ihaleden 6 gün sonra yani 28.06.2017 tarihinde “İhalenin niteliğinin değişmesi veya Miktarının değişmesi” adı altında bir gerekçe gösterilerek sizin bilginiz dahilinde Temizlik İşleri Müdürünüz tarafından İPTAL edildi.

Daha doğrusu İhalenin mevzuata uygun olarak sonuçlandıran İhale Komisyonu bu ihaleyi iptal etmediği için Temizlik Hizmetleri Müdürünüz İptal etti!..

İhale iptal gerekçenizde hiçbir kamu yararı bulunmadığı halde bir an için ehvenişer kabul ettiğimizi düşünelim..

Yeniden İhale dosyası hazırladınız...

Efeler Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü olarak 05.09.2017 tarihinde 2017/380571 İhale Kayıt Numaralı “363 personel ve 73 Araç ile Efeler İlçesi sınırları dahilinde Çöp Toplama, Nakli ve Semt Pazar yerlerinin Temizlenmesi Hizmet Alım” ihalesini gerçekleştireceksiniz.

Şimdi her iki ihaledeki çalışacak personel ve araç sayıları karşılaştırıldığın da personel sayısında 28 kişi ve araç sayısında 6 adet artış olduğu görülmektedir...

Öncelikle bu artışa neden ihtiyaç duydunuz, MESUT BEY?

Biz iyiniyetimizi koruyarak herhalde hesap hatası yaptığınızı düşünerek önceden bunu öngöremedinizi kabul edelim Mesut Bey!

Ancak, ihale iptal gerekçesi olarak gösterdiğiniz bu artışlar hazırladığınız İhale Sözleşmesinin 29. Maddesinde “Sözleşme Kapsamında Yaptırılabilecek İlave İşler, İş Eksikliği ve İşin Tasfiyesi“ Başlıklı hükümler kapsamında değerlendirildiğinde;

29.1. Öngörülemeyen durumlar nedeniyle iş artışının zorunlu olması halinde, işin;
a) Sözleşmeye konu hizmet içinde kalması,
b) İdareyi külfete sokmaksızın asıl işten ayrılmasının teknik veya ekonomik olarak mümkün olmaması,
şartlarıyla, sözleşme bedelinin % 20'sine kadar oran dahilinde, süre hariç sözleşme ve ihale dokümanındaki hükümler çerçevesinde ilave iş aynı yükleniciye yaptırılabilir..
Hükmü bulunmaktadır.

Bu bağlamda, sizin ihaleyi iptal etme gerekçesi olarak gösterdiğiniz personel ve araç sayılarındaki artış yukarıdaki sözleşme hükümlerine göre %20 iş artışı içinde kaldığı ve ihaleyi alan firmaya yaptırabileceğiniz mümkünken ve YASAL olduğu halde BU İHALEYİ NEDEN İPTAL ETTİĞİNİZİ MUTLAKA AÇIKLAYINIZ MESUT BEY?

ANCAK, İPTAL ETTİĞİNİZ İHALEDE

4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:
4.4.1.
Kamu veya özel sektörde yapılmış tek sözleşmeye bağlı, kent temizliği ve/veya çöp toplama çöp toplama ve/veya çevre temizliği işlerinin hepsi ya da herhangi biri benzer iş olarak kabul edilecektir.
Olarak açıklanmaktadır.

YENİ YAPACAĞINIZ İHALEDE İSE
4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:
4.4.1.
Kamu veya Özel Sektörde sözleşmeye bağlı Çöp Toplama ve nakli ile birlikte yapılan makineli süpürme işi benzer iş olarak değerlendirilecektir.
Olarak açıklanmaktadır..

İhaleye katılacak isteklilerden istenecek iş bitirme belgelerinde; benzer iş tanımında neden değişikliğe gidildiğini açıklamak zorundasınız MESUT BEY!

Benzer iş tanımında değişiklik yaparak hangi firmaları eleyerek hangi firmanın tek başına ihaleye katılması amaçlanıyor MESUT BEY!

Bunu neden mi soruyorum?

Efeler Belediyesi Temizlik Hizmetleri Müdürlüğünün 15.08.2014 tarihinde 2014/81145 İhale Kayıt Numaralı “369 personel ve 63 Araç ile Efeler İlçesi sınırları dahilinde Çöp Toplama, Nakli ve Semt Pazar yerlerinin Temizlenmesi Hizmet Alım” ihalesini gerçekleştirdiniz.

Bu ihale ilanının,
6.maddesinde; İhale yerli ve yabancı tüm isteklilere açıktır.
İhale yerli ve yabancı tüm isteklilere açık olup, yerli istekliler lehine %15 oranında fiyat avantajı uygulanacaktır.
Şeklinde özel bir hüküm getirdiniz ve bu ihalede geçerli TEK teklif sahibi EGETEM AŞ Firması ihaleyi almıştı MESUT BEY!..

Yine aynı iş olmasın MESUT BEY...!!!

SON SORUM MESUT BEY…!

Efeler'de 83 mahalle olduğu halde niçin 85 mahalle olarak ihaleye çıktınız?

Efeler Belediye Başkanı olarak 3.5 yıldır görev yapıyorsunuz hala kaç mahalleniz olduğunu bilmiyor musunuz MESUT BEY..!!!

(Kaynak www.gündem35.com).

#

22 Kas 2018 - 17:48 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazete Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazete Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gazete Aydın editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Aydın değil haberi geçen ajanstır.Aydın markaları

Gazete Aydın, Aydın'la özdeşleşen markaları ağırlıyor

+90 (552) 256 19 23
Reklam bilgi


Anket Hükümet tarafından alınan koronavirüs tedbirlerini ve bu konudaki hassasiyetini yeterli buluyor musunuz?