CHP Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz’den infaz paketine tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulacak infaz paketine tepki gösterdi.

Gazete Aydın
Gazete Aydın Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ekiz, “Meclis’e sunulacak olan infaz paketinde, infaz hakimlerinin insiyatifine bırakılan “açık cezaevine ayrılma” uygulamasının kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarı dahil, cinsel suç davalarında uygulanması kabul edilir bir şey değildir” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Ekiz, “Türkiye‘de çocuk istismarı nedeniyle görülen dava sayısının son on yılda yaklaşık üç kat arttığı ve son üç yılda 13 bin çocuğun istismar mağduru olduğu bilinirken, koronavirüs tedbirleri kapsamında Meclis’e sunulacak olan infaz paketinde, infaz hakimlerinin insiyatifine bırakılan “açık cezaevine ayrılma” uygulamasının kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarı dahil, cinsel suç davalarında uygulanması kabul edilir bir şey değildir. Çocuk istismarı ve tecavüz faili olan ve kadınlara şiddet uygulayan bir çok erkeğin dışarı çıkması kadın ve çocukların hayatının tehlikeye girmesi anlamına gelmektedir. Mevcut hükümet ; 8 yaşında tecavüze uğrayıp öldürülen Eylül Yağlıkara, 4 yaşında öldürülen Leyla Aydemir, Vakıf yurdunda tecavüze uğrayan 45 erkek çocuk, tecavüze uğrayan ve öldürülen yüzlerce kadını unutmamalıdır. Devletin görevi tecavüzcüye ceza indirimi yapmak değil, kadın ve çocukların haklarını güvence altına almaktır. 6284’ü uygulamalıdır” dedi.

25 Mart 2020 - Siyaset

Muhabir Gazete Aydın


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazete Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazete Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydın markaları

Gazete Aydın, Aydın'la özdeşleşen markaları ağırlıyor

+90 (552) 256 19 23
Reklam bilgi


Anket Hükümet tarafından alınan koronavirüs tedbirlerini ve bu konudaki hassasiyetini yeterli buluyor musunuz?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 40149649


Varnish cache server