Ankara'ya atanan İl Kültür Müdürü bakın kimin eşi çıktı.?

AKP’li vekil Bahar Ayvazoğlu’nun eşi Ali Ayvazoğlu henüz bir yıllık memuriyeti bile dolmadan Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne getirilmişti. Ayvazoğlu’nun şimdi de Ankara Kültür ve Turizm Müdürü olarak atandığı öğrenildi.

Gazete Aydın
Gazete Aydın Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Resmi kadrolarda görev değişikliğine ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndaki çok sayıda bürokratın görevden alınma kararı resmileşti.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nda (TÜBİTAK) açık bulunan başkan yardımcılığına Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil getirildi. Yozgatlıgil, aynı zamanda ODTÜ rektör yardımcılığı görevini yürütüyor. Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığı’nda açık bulunan başkan yardımcılığına Salih Metin Kibar getirildi.

Sanayici Kibar, Torku Konya Şeker’in yönetim kurulu üyeleri arasında yer alıyor.

Adli Tıp Kurumu Yedinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Üyeliği’ne ise İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tülin Tıraje Celkan getirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca, Ankara İl Müdürlüğü’ne Trabzon İl Müdürü Ali Ayvazoğlu, Aksaray İl Müdürlüğü’ne Mustafa Doğan, Bursa İl Müdürlüğü’ne Kamil Özer, Eskişehir İl Müdürlüğü’ne Şennur Azade, Karaman İl Müdürlüğü’ne Burhan Yemiş, Kütahya İl Müdürlüğü’ne Zekeriya Ünal, Muş İl Müdürlüğü’ne Mehmet Şengül ve Zonguldak İl Müdürlüğü’ne Kemal Akçay’ın atamaları yapıldı.

AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun eşi Ali Ayvazoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde işçi olarak görev yaparken henüz bir yıllık memuriyeti bile dolmadan Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine getirilmişti. Bu görevlendirme Trabzon’da halen daha konuşulurken, son atama kararnamesi ile Ali Ayvazoğlu bu kez de Ankara Kültür ve Turizm Müdürü olarak atandı.

AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun milletvekilliğinden önce 11 yıl KHK ile kapatılan Bank Asya’nın avukatlığını yaptığı ortaya çıkmıştı.

22 Nisan 2020 - Siyaset

Muhabir Gazete Aydın


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazete Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazete Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydın markaları

Gazete Aydın, Aydın'la özdeşleşen markaları ağırlıyor

+90 (552) 256 19 23
Reklam bilgi


Anket Hükümet tarafından alınan koronavirüs tedbirlerini ve bu konudaki hassasiyetini yeterli buluyor musunuz?