Kuşadası’nda CHP’li isimden CHP’li yönetime ‘suskunluk’ eleştirisi

Cumhuriyet Halk Partisi’nde geçmiş dönemlerde aday adayı olan Kuşadası’nın tanınmış avukatlarından Erdal Güngör, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla CHP’li yönetime ‘suskunluk’ eleştirisi yöneltti.

Gazete Aydın
Gazete Aydın Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Geçtiğimiz günlerde Milliyetçi Hareket Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Murat İnan’ın CHP’yi eleştirdiği açıklamasına CHP Kuşadası İlçe Yönetimi ve Belediye Başkanı’ndan herhangi bir yanıt gelmemesi bazı CHP’lilerin tepkisine neden oldu.
Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Avukat Erdal Güngör, ilçe yönetimini ve belediye başkanını MHP İlçe Başkanı Murat İnan’ın açıklamasına karşı sessiz kalmakla suçladı.

Avukat Güngör, “Gayet iyi biliyorsunuz ki; bu basın açıklamasına yanıt vermesi gereken CHP Kuşadası İlçe Başkanı’dır yada İlçe başkanı ile birlikte basın açıklaması yapması gereken Belediye Başkanıdır. Siz onların vermek istemediği bir yanıtı zaten veremezsiniz. Onları bu yanıtı vermekten imtina ettiren çekincenin ne olduğunu da gider İlçe Başkanına ve gerekirse Belediye Başkanına sorarsınız. Bir parti üyesi olarak MHP ilçe başkanına yanıt vermek yerine yanıt vermekle görevli olanları buna davet etmek benim parti görevim dahilindedir” dedi.

Partisinin yöneticilerini ve belediye başkanlarını desteklemekten ve savunmaktan vazgeçmeyeceklerini söyleyen Güngör, “Biz parti emekçileri olarak partimizin yöneticilerini ve seçilmiş belediye başkanlarını desteklemekten ve savunmaktan hiçbir zaman vaz geçmeyiz, bugüne kadar da vazgeçmedik. Mesela; biz hiçbir zaman birileri gibi mensubu olduğumuz kendi meclis grubumuz ve belediye başkanımız aleyhine belediye hizmetlerini yerden yere vuran açıklamalarda bulunmadık, belediye başkanımızı usulsüzlük ve yolsuzluk yapmakla da suçlamadık. Ancak, ilçe yöneticileri ve seçilmiş belediye başkanları parti karşıtı kişileri duygusal bağla kendisine bağlayıp belediye işleri dışında parti üyelerini terbiye etme ve parti içi rakiplerini bertaraf etme amacıyla kullandığı anda bizi her zaman bu bağlamda karşısında görecektir. Buda bizim parti üyesi olarak denetim hakkımızdır. Zira CHP adına en üst makamlara da gelseniz partinizin size verdiği gücü parti içi ihtiraslarınız yönünde partililerinize karşı ve rakiplerinizi bertaraf etme yönünde kullanamazsınız, parti adına bir makama seçilmiş olmanız size bu hakkı vermez. Bizim bugüne kadar edindiğimiz partililik bilinci ve siyasi terbiyemiz bunun böyle olması gerektiği yönündedir” ifadelerini paylaştı.

Güngör açıklamalarında Partili yerel iktidarın kendilerininde desteğiyle elde ettiği kamu gücünü kullanarak maddi olarak desteklediği bir kısım yerel medyayı; Kuşadası CHP örgütü içinde kendilerine siyasi rakip olarak gördükleri partililere karşı propaganda aracı olarak kullanarak parti örgütünü dizayn etme, parti danışma kurullarında haklı ve olumlu eleştiri getirenleri, alternatif düşünce açıklayanları, partili diğer basın mensuplarını yada örgüt içi süreçlerde aday adayı olanları hedefe oturtarak sosyal medya ayağıyla itibarsızlaştırarak saf dışı bırakmakya çalışmayı hedeflemesinin sakıncalara dikkat çekerek "Hedefe ulaşmak için bir kısım yerel havuz medyası tarafından uygulanan yöntem, karalayan, aşağılayan ve ötekileştiren üslup ve dil rakip partilere ve partililere karşı dahi kullanılmamaktadır. Bu üslup ve yöntemlerle uygulanan ötekileştirme, düşmanlaştırma partimizin Kuşadası’nda tabanını giderek daraltmakta ve partimizin gelecekteki yerel ve ulusal hedeflerine doğru daha güçlü şekilde yürümemizi engelleyecek bir hal almış durumdadır." dedi.

CHP’li Erdal Güngör’ün paylaşımı ilçede günün konusu olurken CHP ilçe yönetimi ve diğer partililerden herhangi bir yanıt gelmedi.

22 Nisan 2020 - Siyaset

Muhabir Gazete Aydın


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazete Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazete Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydın markaları

Gazete Aydın, Aydın'la özdeşleşen markaları ağırlıyor

+90 (552) 256 19 23
Reklam bilgi


Anket Hükümet tarafından alınan koronavirüs tedbirlerini ve bu konudaki hassasiyetini yeterli buluyor musunuz?