Vekiller Aydın'dan bihaber mi.?

Aydın kamuoyu ildeki 4 ayrı yatırıma 61 milyon liralık teşvik verildiğini iktidar milletvekilleri yerine Aydın Ses Gazetesi’ndeki Gazeteci Murat Tan'ın ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Aydın’a 61 milyon liralık teşvik’ haberiyle öğrendi.

Gazete Aydın
Gazete Aydın Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

22 Nisan’da Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan tebliğe göre, Aydın’da hayata geçecek olan 4 ayrı yatırıma 61 milyon liralık teşvik verildiği açıklandı. Aydın Ses Gazetesi’nde gazeteci Murat Tan'ın haberine göre, Türkiye’de Şubat ayı içinde turizm sektöründe 11 adet komple yeni yatırıma sağlanan teşvikler arasında Aydın’daki 4 yıldızlı ve bin 348 yataklı otel yatırımı en fazla teşvik hakeden ikinci yatırım olurken, sürekli ihale müjdeleri vermeleriyle ün yapan ve bu konuda birbirleriyle yarışan İktidar Vekillerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teşvik verilmesini onayladığı yatırımları duyuramamaları kişisel siyaset yaptıklarını da ortaya koydu.

Aydın’daki iktidar milletvekillerinin ilde hayata geçmesi planlanan ve Türkiye’de Şubat ayında en fazla yatırım teşviği almayı hak eden ikinci turizm yatırımıyla birlikte toplamda 4 ayrı yatırıma, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla 61 milyon liralık teşvik verildiğini Aydın kamuoyuna duyuramamaları, eser siyaseti yerine kişisel ve polemik siyaseti yaptıklarını tescilledi. Özellikle iktidar milletvekilleri arasında Aydın’da seçildiği günden bu yana eser siyaseti yerine polemik siyaseti üretmeyi tercih eden AKP Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz her geçen gün gaflarına bir yenisini eklerken, Aydınlılar Yavuz’un kendisini sorumlu addettiği Aydın’ın Batı Bölgesi’nde hayata geçmesi planlanan önemli yatırımlara teşvik verildiğini, Aydın Ses Gazetesi’ndeki ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Aydın’a 61 milyon liralık teşvik’ haberiyle öğrendi. Yavuz’un söz konusu yatırımlara dönük bilgisinin olup olmadığı merak konusu olurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 22 Nisan’da Resmi Gazete’deki imzasıyla yayımlanan tebliğe göre teşvik almaya hak eden Aydın’da hayata geçecek olan 4 ayrı yatırımın 210 kişilik istihdama vesile olacağı öğrenildi.
,
İŞTE O HABER: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Aydın’a 61 milyon liralık teşvik

“Aydın’da hayata geçecek olan 4 ayrı yatırım için toplamda 61 milyon liralık yatırım teşviği verildiği açıklandı. Aydın’da söz konusu teşvikler sayesinde 210 kişilik ilave istihdam sağlanması planlanırken 3 yeni komple yatırımla birlikte 1 adet modernizasyon yatırımına bu yıl içinde başlanılması bekleniyor.

22 Nisan’da Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan tebliğe göre, 2020 yılı Şubat ayında Aydın’da 4 ayrı proje için yatırım teşvik belgesi verildiği açıklandı. Teşvik verilen konaklama sektörü yatırımı sayesinde Aydın’a bağlı Kuşadası’nda 4 yıldızlı ve bin 348 yataklı otel yapılacağı ve bu otelde de 140 kişinin istihdamının sağlanacağı belirtildi. Teşvik almaya hak kazanan yatırımlar arasındaki yaşlılara yönelik yardım hizmetlerini kapsayan 2 adet komple yeni yatırımla birlikte 1 adet modernizasyon yatırımı da Aydın’da 70 kişinin daha ilave istihdamını sağlayacak.

OTEL YATIRIMINA 48 MİLYON LİRALIK TEŞVİK

22 Nisan’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete yayımlanan tebliğe göre, Türkiye’de Şubat ayı içinde turizm sektöründe 11 adet komple yeni yatırıma sağlanan teşvikler arasında Aydın’daki 4 yıldızlı ve bin 348 yataklı otel yatırımı en fazla teşvik hakeden ikinci yatırım oldu. 140 kişinin istihdam edileceği yatırıma 48 milyon 468 bin 384 lira yatırım teşviği sağlanırken, Aydın’daki yatak sayısını da doğrudan doğruya artıracak olan yatırımla ilgili Coronavirüs salgınının ardından Kuşadası’nda düğmeye basılacağı öğrenildi. Yayımlanan tebliğe göre, 30’ar kişinin istihdam edileceği yaşlılara yönelik yardım hizmeti ve yaşlı bakım merkezi yatırımları da yaklaşık 6.5 milyon liralık yatırım teşviğinden yararlanmaya hak kazanırken, Söke’deki bir tekstil firmasının modernizasyon yatırımınınsa 6 milyon liralık yatırım teşviği aldığı ifade edildi”

27 Nisan 2020 - Siyaset

Muhabir Gazete Aydın


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazete Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazete Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydın markaları

Gazete Aydın, Aydın'la özdeşleşen markaları ağırlıyor

+90 (552) 256 19 23
Reklam bilgi


Anket Hükümet tarafından alınan koronavirüs tedbirlerini ve bu konudaki hassasiyetini yeterli buluyor musunuz?