Diyanet'in harcamaları 7 bakanlığı geride bıraktı

Diyanet İşleri Başkanlığı 4 ayda yaptığı 3,8 milyar liralık harcama ile 7 bakanlığı geride bıraktı. Cumhurbaşkanlığı’nın 4 aylık harcaması 875,1 milyon lira oldu. En fazla harcamayı ise bütçeden en fazla payı alan Hazine ve Maliye Bakanlığı yaptı.

Gazete Aydın
Gazete Aydın Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın verilerine göre, Cumhurbaşkanlığı’nın Nisan ayı harcaması 120,9 milyon lira oldu. Cumhurbaşkanlığı’nın bütçe başlangıç ödeneği 3,.1 milyar liraydı. Sonrasında aktarmalarla 3,5 milyar liraya çıkarıldı. Cumhurbaşkanlığı’nın 4 aylık harcama toplamı da 875,1 milyon lira oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı Nisan ayında 911,4 milyon lira harcama yaptı. 11,5 milyar lira olan ödenek toplamından 4 ayda 3,8 milyar lira kullanan Diyanet 4 aylık harcaması ile toplam 7 bakanlığı geçti. Diyanet’in harcaması ile geride bıraktığı bakanlıklar şöyle: İçişleri, Dışişleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Kültür ve Turizm, Sanayi ve Teknoloji, Çevre ve Şehircilik ile Ticaret Bakanlığı. 

Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre bütçeden her yıl en fazla pay Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ayrılıyor. 4 ayda en fazla harcama da Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapıldı. Bakanlığın Nisan ayı harcaması 47,3 milyar liraya çıktı. Bütçeden 468,8 milyar lira ile en fazla payı alan Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 4 aylık harcamalarının toplamı 165 milyar lira oldu. Bakanlık bütçesinden ihtiyaç halinde diğer kurumlara aktarma yapabiliyor. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 4 aylık harcama toplamı 42,6 milyar lira oldu. Sağlık Bakanlığı 60,3 milyar lira olan ödenek toplamından 4 ayda 19 milyar lira harcama yaptı. Adalet Bakanlığı 4 ayda 7,6 milyar lira, Milli Savunma Bakanlığı da 16,7 milyar lira harcama yaptı.

19 Mayıs 2020 - Siyaset

Muhabir Gazete Aydın


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazete Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazete Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydın markaları

Gazete Aydın, Aydın'la özdeşleşen markaları ağırlıyor

+90 (552) 256 19 23
Reklam bilgi


Anket Hükümet tarafından alınan koronavirüs tedbirlerini ve bu konudaki hassasiyetini yeterli buluyor musunuz?