Aydın Valiliği’nden Vali Yardımcısı Arat ile ilgili açıklama

Aydın Valiliği, Aydın Vali Yardımcısı Hulusi Arat ile ilgili basında çıkan haberler üzerine açıklama yaptı. Açıklamada konuyla ilgili idari ve adli süreç başlatıldığı belirtildi.

Gazete Aydın
Gazete Aydın Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Çeşitli yerel ve ulusal basın organlarında “Vali Yardımcısı Görevden Alınmalı” başlıklı haberde, bazı kesimlerin gerçek dışı beyanlarına yer verilmesi üzerine Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür. Bilindiği üzere İlimizde bulunan tüm JES’lerin faaliyetleri, Çevre Mevzuatı kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, YİKOB ve ilgili diğer Kurumlarımız tarafından denetlenmekte ve mevzuata aykırı durumlarda gerekli işlemler uygulanmaktadır. Bu güne kadar yukarıda bahsi geçen kurumlarımız tarafından denetimler kesintisiz olarak yerine getirilmiş ve halen denetimlere devam edilmektedir. Denetim sonuçları da kamuoyu ile sürekli paylaşılmaktadır. Durum bu olduğu halde Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat ile ilgili basında yer alan bir fotoğraf ve paylaşılan gerçek dışı bilgilerden yola çıkılmak suretiyle, bazı kesimler tarafından bilinçli olarak Vali Yardımcısının şahsında Valiliğimizi, haksız, yersiz ve mesnetsiz bir şekilde suçlayarak, Jeotermal işletmecilerle ilişkilendirerek kamuoyunda itibarsızlaştırılmaya çalışılması kabul edilebilir bir durum değildir. Konu ile ilgili idari ve adli süreç başlatılmıştır” denildi.

Ne olmuştu?

Aydın Vali Yardımcısı Hulusi Arat sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu dönemde Didim’de jeotermal yatırımcılarıyla bir teknede buluşmuştu. Denize açılan heyetin arasında yer alan Hulusi Arat’ın bulunduğu yatta ufak çocuk ve yaşlı vatandaşlar da bulunduğu ortaya çıkmıştı.

22 Mayıs 2020 - Yerel

Muhabir Gazete Aydın


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazete Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazete Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydın markaları

Gazete Aydın, Aydın'la özdeşleşen markaları ağırlıyor

+90 (552) 256 19 23
Reklam bilgi


Anket Hükümet tarafından alınan koronavirüs tedbirlerini ve bu konudaki hassasiyetini yeterli buluyor musunuz?