CHP-İYİ Parti İl Başkanları’ndan ortak açıklama

Aydın’da dün düzenlenen Millet İttifakı Koordinasyon Toplantısı’nın ardından Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır ve İYİ Parti Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci imzalı basın açıklaması yayınlandı. Toplantının sonuç bildirgesi olarak yayınlanan açıklamada Aydın’ın sorunlarının ivedikle çözülmesi gerektiği vurgulandı.

Gazete Aydın
Gazete Aydın Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Verdiğimiz hizmetlerin her alanında, memleket meselelerinde, tam bir uyum ve sinerji ile birbirlerine kenetlenmiş olan Millet İttifakının Aydın’da yer alan milletvekilleri, belediyeleri, İl ve İlçe Örgüt ve Teşkilatları olarak; geçirdiğimiz pandemi sürecinden Memleketin ve Aydın’ın geleceğine, dış politikadan başarıyla yürüttüğümüz yerel hizmetlere kadar, geniş bir yelpazede değerlendirmeler yapmak üzere bir araya geldik.

“Yerelden Genele, Hedef İktidar” sloganıyla icra ettiğimiz Millet İttifakı Koordinasyon Toplantısı bizlere bir kere daha gösterdi ki; ittifakımızın ülkemizin çoğunluğunda, halkımızın ezici desteği ile elde etmiş olduğu yerel iktidar, kısa süre içerisinde, yine milletimizin teveccühü ile genel iktidarla taçlanacaktır.

Gerçekleştirdiğimiz toplantıda her bir katılımcımızın vermiş olduğu kıymetli katkılarla, hükümetin ülkemiz dışında, ülkemizde ve ilimizde, her alanda nasıl bocaladığı bir kere daha gözler önüne serilmiştir.

Yapay gündem arayışı ve ekonomik darboğazın milletimizin gözünün önünden kaçırılması hevesiyle gerçekleştirilen hamleler; ne yazık ki dış politikada daha da yalnızlaştırmış, dış politika hatalarının ekonomik sorunlara, yeni ekonomik sorunların suni gündem adına yeni dış politika hatalarına sarmalandığı bir paradoksun içinde hapsedilmeye çalışılan bir Türkiye tablosunu herkese yaşatmaktadır.

Ne acı ki; AKP iktidarının ülkemize tecrübe ettirdiği bu acı tablodan, en çok alt ve orta gelir grubunda olan ve ülkemiz nüfusunun ezici çoğunluğunu oluşturan vatandaşlarımız etkilenmektedir.

Bölgemizde, güvenirliliği tartışılır hale gelen TÜİK verilerine göre dahi, 2016 yılından bu yana işsizlik oranı %50’ye yakın artış göstermiş, adeta patlama yapmışken, üzerine bir de halen daha yönetilemeyen, etkilediği her konu başlığında tam bir yıkıma neden olan salgın sürecinin etkileri ilave edildiğinde, ilimizdeki her mutfakta, her esnafımızın dükkânında, çiftçimizin tarlasında, sanayicimizin fabrikasında yangın gitgide büyümüştür.

Bütün bunlara karşın, 18 yıllık devr-i iktidarında AKP hükümetleri ve AKP hükümetlerinde Aydın namına politika yapanlar, ilimizin refahı adına konuşulmaya değer, tek bir yatırım yapmamıştır.

Sanayi altyapısı ve Aydın havzasının yatırım yapılabilirliği açısından hayati öneme haiz Güllük Demiryolu Projesi halen raflarda beklemektedir.

Şırnak ile birlikte yeni bir Adliye Sarayı yapılmayan 2 ilden birisi olma nişanı AKP tarafından Aydın’a layık görülmüştür.

İlimiz; halen daha iç ya da dış hatlar uçuşu olmayan, faal bir havalimanına kavuşamamış illerden birisidir.

Hükümete ait kamu yatırımlarına ya hiç başlanmamakta ya da yıkılarak yenisinin yapılacağı ilan edilen PTT Başmüdürlüğü Binası gibi ortada bir moloz yığını olarak unutulmaktadır.

Bu hazin tablo karşısında biz millet ittifakının unsurları olarak Hükümete ve Aydın’da ki temsilcilerine; millet ittifakı iktidarı gelmeden evvel aşağıdaki hususlarda çağrı yapıyoruz:

-Güllük Demiryolu Projesi bir an evvel hayata geçirilmelidir.

-Havalimanı ivedilikle yolcu trafiğine açılmalı, vatandaşlarımız Türkiye’nin en batısında ikamet etmelerine karşın sahip olamadıkları, seyahat kolaylığına kavuşmalıdır.

-Defalarca ihale edilip, geçtiğimiz günlerde sözleşme altına alındığı deklare edilen Denizli Otoyolu, 2 yıl içinde tamamlanmalı ve tamamlanmış olsa, bugünkü kurdan seyahat bedeli ilan edilmelidir.

-Tarımla geçimi sağlayan yurttaşlarımızın sulama altyapılarında yaşadıkları yetersizliklerin önlenmesi adına ivedilikle; 6200, 167 ve 1053 Sayılı Kanunlar uyarınca Tarımsal Sulamada görevli olan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce, Yenipazar mahallelerini, Karpuzlu Tekeler Mahallesini, Karacasu İlçesi Mahallelerini ve Bozdoğan İlçesi Mahallelerini kapsayan sulama göletleri projeleri yapılmalı ve vakit kaybetmeksizin hayata geçirilmelidir.

- Aydın Büyükşehir Belediyesi 300 bin nüfusu bulan Efeler İlçemizi ısıtmak adına istemiş olmasına kaşın ihale edilen ve şartnamede yapılan değişiklikle ihaleye katılması bile engellenen Çiftlik Jeotermal Sahası, şehrin ısıtılması adına derhal Büyükşehir Belediyesine sunulmalıdır.

-Sazlıköy ve Söke’de özellikle yaz aylarında Karayollarında yaşanan ağır trafik sorununun çözümü adına, ivedilikle Ortaklar, Sazlıköy, Söke, Kuşadası güzergâhı otoyola kavuşturulmalıdır.

-Ülke genelinde tarım ve hayvancılıkla uğraşan ve ekonomik olarak; gerek girdi maliyetleri gerekse de pazarlama rakamlarından dolayı çok ağır şartlar yaşayan çiftçi ve hayvancımıza daha fazla zor günler yaşatmamak adına, zirai ürün ve hayvancılık ürünlerinin ithalatına derhal son verilmelidir.

Ana başlıklarıyla ifade edilen bu sorunların çok daha fazlasıyla ilimiz; hükümetin ve hükümet partisi namına siyaset yapanların basiretsizlikleri nedeniyle mücadele etmektedir.

Hiç değilse bu hayati hususlarda ilerleme kaydedilmesi iktidar partisinin az da olsa yüzünü kaldıracaktır.

Bütün bu konularda sorunları çözmeye mahir ve istekli olan, yerel yönetimlerde halkımızın nezdinde fazlasıyla rüştünü ispat etmiş ve yükselmeye devam eden Millet İttifakı, İttifakımızın kıymetli liderleri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Meral Akşener’in vizyonları ve liderlikleriyle ilk genel seçimde ülkemizin dümenine geçecek ve her bir vatandaşımızın hayatında süren ekonomik kötü gidişe dur diyecektir.

Bundan sonrası ise Millet İttifakı ile Yerelde ve Genelde, gerçek milli duruş ve mutlak vatandaş refahı olacak; üreten, kazanan, paylaşan, düşman değil dost biriktiren, müreffeh bir Türkiye olacaktır.

İşte bu nedenle; “Yerelden Genele, Hedef İktidar” istikamet ise; çalışan, üreten, huzurla yaşayan bir Türkiye’dir.

11 Eyl 2020 - 11:13 - Siyaset

Muhabir Gazete Aydın


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazete Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazete Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gazete Aydın editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Aydın değil haberi geçen ajanstır.Aydın markaları

Gazete Aydın, Aydın'la özdeşleşen markaları ağırlıyor

+90 (552) 256 19 23
Reklam bilgi


Anket Hükümet tarafından alınan koronavirüs tedbirlerini ve bu konudaki hassasiyetini yeterli buluyor musunuz?