CHP’li Tezcan: Didim’i ranta teslim etmeyeceğiz

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve avukatının saldırıya uğramasının ardından Didim Belediyesi’nin önünde toplanan CHP örgütleri, saldırıyla ilgili sert mesajlar verdi. Kürsüde konuşma yapan CHP Parti Meclisi Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, “Didim’i ranta teslim etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Gazete Aydın
Gazete Aydın Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan da yaptığı konuşmada ranta geçit vermeyeceklerini vurguladı. Tezcan, “Dün hain bir saldırıyla karşı karşıya kaldık. Ancak şunu herkes bilsin ki, bu saldırı başta Deniz başkanımız olmak üzere her geçen gün bizi daha da büyütürken, bu saldırıyı yapanları her geçen gün daha da küçültecek, daha da alçaltacak, yerin dibine sokacak. Biz, Didim’de çok toplantılar yaptık.Biz Didim’de Didim’in geleceğini daha güzele taşımanın toplantılarını yaptık. Biz Didim’de Türkiye’nin geleceğini daha güzele taşımanın toplantılarını yaptık. Biz Didim’de Türkiye’yi ranta teslim eden iktidarlara karşı, Türkiye’yi çetelere teslim eden iktidarlara karşı Türkiye’yi kurtaracak, o büyük meşaleyi yakacak büyük ve güzel toplantılar yaptık. Biz Didim’den bütün Türkiye’deki çetelere, rant odaklarına meydan okuduk. Didim’deki 3 tane zibidiye pabuç bırakmayacağız. Bunu herkes böyle bilsin” dedi.

Tezcan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

CHP’li belediye başkanları, Millet İttifakı’nın belediye başkanları desteğini milletten, halktan ve yönetme kabiliyetini ahlaktan alıyor. Halkın desteği ve ahlakın yol göstericiliği ile yürüyoruz. Onun için halkın desteğini arkamıza alıp, ahlaksızları ayaklarımızın altına alacağız. Eşkıya Didim’e hükümdar olmaz. Didim’i ranta teslim etmeyeceğiz. Didim’i sokak çetelerine teslim etmeyeceğiz. Belediye başkanımıza kapısına yolsuzluk yaptı diye 1 tane polis gelmedi, gelemez. Belediye başkanımıza yolsuzluk yaptı diye adliye kapısına gitmesi için 1 tane tebligat gelmedi, gelemez. Çünkü belediye başkanımız yolsuzluğun ve ahlaksızlığın yolunu bilmezler. Onlar vatandaşın kalbine gidecek yolun hizmetten geçtiğini bilirler. Namusuyla çalışmaktan geçtiğini bilirler. Bu halkın kör kuruşuna tenezzül etmenin en büyük hainlik olduğunu bilirler. Onun için haklarında gizli mahfillerde kumpaslar kurulur. Onun için çeteler harekete geçer. Onun için çetelerle beraber bazı kirli adına medya mensubu denen şahıslar harekete geçer. Onun için sırtını iktidarın kirli nimetlerine dayayan yayın organları, Türkiye’nin dört bir yanında tek merkezden kumanda edilen manşetlerle, tek merkezden kumanda edilen programlarla iftira atmaya kalkarlar. Ama hiç birisi, ne Deniz Başkanın, ne de Millet İttifakı’nın belediye başkanlarına ulaşmaz, ulaşamaz, durmaz üstünde.

“Rantlarına çomak sokulduğu zaman..”

Geldiği günden bu yana Didim’in çocuklarının geleceğini rant çetelerine kurban etmemek için kararlı bir şekilde mücadele eden Deniz Atabay kardeşimize aynı karanlık mahfiller yıllardan bu yana kararlı bir iftira kampanyası yürütüyorlar. Ve Didim halkıyla beraber, örgütümüzle beraber bu hain kampanyasına karşı kararlı bir biçimde durduk. Ne yazık ki rant çeteleri, şehir eşkıyaları, sokak çeteleri rantlarına çomak sokulduğu zaman, kirli düzenlerine çomak sokulduğu zaman buna benzer kirli saldırıları daha önce de planladılar. Buraya bir kez daha gelip belediye başkanımıza ve belediye başkan yardımcımıza yönelik bu meydanda Didim Belediyesi’nin bahçesinde birlikte toplanmıştık. O günden bu yana kirli, adına medya demeyi doğru bulmadığım yayın kuruluşlarıyla, bazı iftira çeteleriyle bugüne kadar elde etmek istedikleri kirli kazancı garantiye alabilmek için Sayın Deniz Atabay aleyhine kampanya yürüttüler. Sadece kampanya yürütmediklerini ben de çok iyi biliyorum.

“Araya adam soktular”

Araya adamlar soktular. Gelin şu işleri halledelim dediler. Gelin bu problemi çözelim dediler. Oysa bizim kimseyle bir savaşımız yok. Bizim tek bir savaşımız var bu memleketin tüyü bitmemiş yetiminin delikli kuruşunu hiç kimseye yedirmeyeceğiz. Tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını gasp etmek için sulh masalarına oturmadı Deniz Atabay. Dedi ki, Didim halkı iki dönem Didim’i emanet etti. Emanet ettiği şey belediyenin koltuğu değildir. Altınkum’dan Denizköy’e kadar Didim’in her karış toprağını bana emanet etti. Didimli evlatlarımızın geleceğini emanet etti. İşte bu emaneti en iyi şekilde koruyabilmek için, bu emanetin hakkını verebilmek için bir başka emin kişi ile, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile el ele verdi ve Didim’in hakkını yedirmemek için bir gece yarısı misafirlerini ağırlarken hain ve ahlaksızca bir saldırıya göğüs gerecek cesaret ve kararlılıkla bugünlere geldi.

“Hep beraber rant çetelerini yok edeceğiz”

Bu saldırı bizleri küçültmedi. Daha da büyüttü. O saldırıyı yapanlar hiç şüpheniz olmasın ki her geçen gün küçülecekler ve Didim’den yok olup gidecekler. Hep beraber rant çetelerini yok edeceğiz. Değerli hemşehrilerim, Sayın belediye başkanımız yalnız değil. Belediye başkanlarımız, örgütlerimiz, il başkanımız, milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Genel Başkanımız ve hepsinin ötesinde Didim halkı arkasında. Arkasında durmaya devam edeceğiz.

Mücadele tabi ki önemli. Didim’in alın terini ve geleceğini korumak tabi ki önemli. Ama bir şeyi de hem soracağız hem de hatırlatacağız. Didim’e bir kere daha böyle bir saldırı nedeniyle gelmiştik. O saldırı bire bir fiziki saldırı derecesine ulaşmamış olsa bile bir işaretti. Rant çetelerinin kirli kazançlarını korumak uğruna neleri yapmayı göze alabildiklerinin işaretiydi. Sonra durmadı, devam etti. Saldırı sadece fiziki saldırı olmaz.

“Sorumlu makamda olanlar seyrettiler”

Saldırı çeşitli iftiralarla devam etti. Sorumlu makamlarda olanlar seyrettiler. Adım atması gerekenler atmaları gereken ciddiyetle o adımları atmadılar. Bir belediye başkanına nasıl saldırı olur, evi nasıl kurşunlanır diye bu işin arka planını çözmek ve gerçek ilişkilerin hesabını sormak konusunda beklenen kararlı duruşu göstermediler. Kumpaslar için de, iftiralar için de öyle. Sonra geldik bugüne. Bugünden daha öteye gitmeyeceğiz. Belediye başkanımızı sonuna kadar siz koruyamıyorsanız Didim halkı koruyacak.

Bakın son günlerde ortalığa saçılıp dökülmüş bir sürü kirli ilişki. Herkes sosyal medyada ibretle ve dehşetle bu ilişkileri izliyor. Birileri bu ilişkilerin mafya ayağından bahsediyor. Çete ayağından bahsediyor. Oysa bu ilişkilerin en ibret verici yanı, çete-mafya-siyaset-devlet iç içe geçmişliği. Her Pazar günü merakla beklenen şeyler, Türkiye’nin çürümüşlüğüdür.

“Bunun siyaset ayağını ortaya çıkartacağız”

Bunun siyaset ayağını sorgulayacağız. Bunun siyaset ayağını ortaya çıkartacağız. Bu ilişkileri yok etmek için sadece mafya çete ayağını kırmak yetmez. Bu ilişkileri yok etmek için mafya ayağını destekleyen siyaset ayağını birer birer ortaya çıkartıp hesabını sormak zorundayız.

2 türlü siyasetçi vardır. Birisi biraz önce söylediğim kirli ilişkilerin bir parçası olmakta sakınca görmez. O kirli ilişkilerin parçası olarak iktidarını, siyasetini, geleceğini kurtarmayı siyasetçi olmanın gereği olarak görür. Ahlaksız siyasetçi diyoruz biz ona. Ve o ahlaksız siyaset iktidarın bir ucundan tutmaya başladığı andan itibaren devletin içinde de bir çürümüşlük hakim olmaya başlıyor.

İkinci siyasetçi türü, bütün bu kirli ilişkilere, bu karanlık mahfillerde kurulan, halkın ekmeğini çalmak üzere kurulan kirli ortaklıklara karşı yaşadığı yerin, halkın, çocukların geleceğini, alın terini, şehrin onurunu korumak üzere yola çıkan siyasetçi. Ahlaklı siyasetçi. Ahlaksız ilişkilerin ortakları bu ahlaklı duruşlardan her zaman rahatsız olmuşlardır. Didim’de de rahatsız olmuşlardır, Ankara’da da rahatsız olmuşlardır. Ankara’da rahatsız olanlar ya Kemal Kılıçdaroğlu’na ya da Meral Akşener’e saldırmışlar ya da saldıranları teşvik etmişler, desteklemişlerdir. Didim’de rahatsız olanlar da Deniz Atabay’a yönelik saldırıların bir parçası ya da teşvikçisi olmuşlardır.

“Adalet nihayet tecelli edecek”

Bizim yolumuz belli. Biz dönmeyiz bu yoldan. Bizim yolumuz halkın yanında ranta karşı halkın yanında yürümenin yoludur. Bizim yolumuz halk için adaleti arayanların yoludur. Bugün tarihin ve dünyanın en büyük adalet yürüyüşünün 4. Yıldönümü. Genel Başkanımızın Ankara’dan İstanbul’a yola çıktığı günün başlangıç günüdür. Yemin olsun ki; and olsun ki milletvekiliyle, belediye başkanıyla, bütün örgütüyle bu adalet yürüyüşümüz, bu kutlu yürüyüşümüz bütün rant çetelerine karşı, bütün kirli ortaklıklara karşı kararlı bir şekilde yürüyecek. Adalet nihayet tecelli edecek.

15 Haz 2021 - 22:40 - Siyaset

Muhabir Gazete Aydın


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazete Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazete Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gazete Aydın editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Aydın değil haberi geçen ajanstır.Aydın markaları

Gazete Aydın, Aydın'la özdeşleşen markaları ağırlıyor

+90 (552) 256 19 23
Reklam bilgi


Anket Hükümet tarafından alınan koronavirüs tedbirlerini ve bu konudaki hassasiyetini yeterli buluyor musunuz?