Yıldırım'ın vefatı memleketi Aydın'da büyük üzüntü yarattı

Aydın Belediyesi döneminde meclis üyeliği de yapan CHP eski yönetim kurulu üyelerinden Erdal Sakallı'nın kız kardeşi Emel Yıldırım'ın ani ölümü memleketi Aydın'da da büyük üzüntü yarattı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Yıldırım'ın acı haberinin ardından sosyal medya hesabından bir taziye mesajı yayınladı.

Gazete Aydın
Gazete Aydın Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi'nde bir dönem İletişim, Tanıtım, Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapan gazeteci Emel Yıldırım (62), geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

MEMLEKETİ AYDIN'DA ÜZÜNTÜ YARATTI

Aynı zamanda Aydın Belediyesi döneminde meclis üyeliği görevinde de bulunan CHP eski yönetim kurulu üyesi Erdal Sakallı'nın kız kardeşi Yıldırım'ın acı haberi memleketi Aydın'da büyük üzüntü yarattı. Yıldırım'ın acı haberinin ardından birçok Aydınlı vatandaş taziye mesajı yayınladı.

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Acı haberin ardından sosyal medya hesabından bir taziye mesajı yayınlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çeçrioğlu, "Cumhuriyet Halk Partisi önceki dönem Genel Başkan Yardımcımız, kıymetli gazeteci Emel Yıldırım'a Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum" dedi.

Emel Yıldırım Kimdir?

1959 yılında Aydın’da doğdu. 1980’de A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksek Okulu’nu bitirdi.

1986 yılına kadar Başbakanlık Basın Merkezi’nde İç Haberler Sorumlusu olarak görev yaptı. Anadolu Ajansı’nda Muhabir, ATV’de Ankara’dan her gece canlı olarak sunulan “Son Durak” haber programında Program Yapımcısı, kurucu kadrosunda yer aldığı CNN Türk’te 10 yıl boyunca Ankara Temsilci Yardımcısı olarak çalıştı.

Bir yıl Norveç’te, bir yıl Amerika’da yaşadı.

1989, 1994 ve 1998 yerel seçimlerinde Ankara-Çankaya’da medya ve propaganda çalışmalarını yürüttü. 1989-1995 yılları arasında Çankaya Belediyesi’nde Basın Danışmanı olarak çalıştı.

18 Aralık Kurultayı’ndan 2011 Genel Seçimlerine kadar CHP Genel Merkezi’nde Tanıtım Basın ve Propaganda’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nda oluşturulan Seçim ve Propaganda Koordinasyon Komitesi’nde görev aldı ve aktif olarak çalıştı.

2010 yılında, yazdığı bir öykü ile Kültür Bakanlığı’nın düzenlediği uzun metraj sinema filmi senaryo yarışmasını kazanarak, ödül aldı. Öyküleri ve senaryo çalışmaları vardır.

Türkiye Gazeteciler Sendikası ve Mülkiyeliler Birliği üyesidir. Halen Büyülü Fener Kültür Sanat Derneği Genel Sekreteri’dir.

06 Ara 2021 - 16:44 - Gündem

Muhabir  Gazete Aydın