Çerçioğlu ve Erdoğan ne konuştu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Söke ziyareti esnasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Erdoğan ve Çerçioğlu arasındaki görüşmede neler konuşulduğu merak konusu oldu.

Gazete Aydın
Gazete Aydın Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Bir takım ziyaretlerde bulunmak, toplu açılış töreni ve miting gerçekleştirmek üzere Aydın'a gelen AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk durağı Söke ilçesi oldu. Burada KİPAŞ Kağıt Fabrikası'nın açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından fabrikada incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Söke'de CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile kısa bir görüşmede gerçekleştirdi. İkili arasında gerçekleşen görüşme konusu gizemini korurken akıllara Erdoğan ve Çerçioğlu'nun geçmiş yıllarda Adnan Menderes Stadı'ndaki 20 dakika süren özel sohbeti geldi. O günkü görüşmenin de içeriği açıklanmamış, toplantı gündem olmuştu.

"O DA BANA BİR NÜKTE YAPTI"

Efeler ilçesinde bulunan Atatürk Kent Meydanı'nda gerçekleştirdiği mitingteki konuşmasında Başkan Çerçioğlu ile görüşmesine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Az önce ben sayın Belediye Başkanına bir nükte yaptım. Elektriği ücretsiz vermeye başladınız mı? dedim. O da bana nükteyle cevap verdi tabii" dedi. Erdoğan'ın konuşmasında Başkan Çerçioğlu'nun sözlerine yer vermemesi dikkatlerden kaçmadı.

ÇERÇİOĞLU SORUYA 1 AY ÖNCE CEVAP VERMİŞTİ

Öte yandan, Aydın Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı 1. Oturumu'nda Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grup Başkanı Mustafa Arı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ni almaları halinde çiftçilere ücretsiz elektrik vereceklerini açıkladığını gündeme getirmiş, benzer bir çalışmanın Aydın'da uygulamaya sokulmasını talep etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bugün konuyu gündeme getirmesi üzerine Başkan Çerçioğlu'nun Aralık ayındaki cevabı akıllara geldi. Başkan Çerçioğlu söz konusu toplantıda AKP'li Arı'ya cevap vererek, "Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ne söyledi, sizin ifadelerinizle aynısını kullanıyorum, 'Urfa Büyükşehir Belediyesi'nin bize verin' diye başladı. O yerel seçimlerden önce hangi seçimler var? Genel seçimler var değil mi? Bu ne demek? Dostlarımızla beraber iktidar olduğumuzda okuduğunuz siz eksik okuduğunuz, onu da tamamlayayım 'Kullanılmayan Şanlıurfa'da tarım arazisi olmayan yerlere güneş panelleri koyarak çiftçimizin kullanacağı enerji ücretsiz olarak vereceğini' ifade etti... Önce iktidar olacağız, ondan sonra sadece Şanlıurfa'da değil, Aydın'da da kullanılmayan tarım arazilerine güneş enerjisi panellerini kurarak çiftçimizi bu zor günlerinde, gerçekten girdi maliyetleri o kadar yüksek ki, sadece elektrik değil, enerji maliyeti değil, bunun yanında tohumluktan tutun birçok maliyete kadar ciddi anlamda yüksektir. Evet, iktidar olduğumuzda sadece Şanlıurfa değil 81 vilayette kullanılmayan tarım arazilerine güneş panellerini koyacağız. Hiç kimsenin endişesi olmasın arkadaşlar. Genel başkanımızın da ifade ettiği gibi, sandığı getirin bana hizmet nasıl edilirmiş tak tak göreceksiniz." ifadelerini kullanmıştı.

15 Oca 2022 - 18:45 - Gündem

Muhabir  Gazete Aydın