ESARET GÜNLERİ…

ESARET GÜNLERİ…

Bu gün, vahşi jeotermale karşı direnen Aydın-Efeler İlçesi-Kızılcaköy Mahallesi sakinleri, sosyal medya hesaplarından bir foto paylaşmışlar…
Sıra sıra jandarma, önlerinde tek başına direnen 70 yaşında bir Türk kadını…
Çaresizlik, ümitsizlik, travma sarmış belli ki benliğini…
İnanamıyor kendi devletinin zulmüne, atalarından kalan toprakların ellerinden zorla alınmasına, terörist muamelesi yapılmasına…
Sanki esaret günleri, işgal yılları…
Tek bir foto, anlatmış öz yurdunda garip Türk Milleti’ni…
Medya dahi susturulmuş…
Gazeteci Yalçın Yıldırım belgeleriyle , fotolarıyla vahşi ve denetimsiz jeotermali yazdı, Valilik haberde geçen yerlere ceza kesti, sonra Yalçın Yıldırım’ı şikayet etti, kamu görevlisine hakaretten kaşla göz arası dava açıldı…
Yalçın Yıldırım’ın yazdıklarında, tek bir kelime hakaret de yoktu…
Gazeteciler yazdı, jet hızıyla dava açıldı…
İyi Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin köylüleri ziyaret etti, milletvekiline karşı bile zor kullandılar…
Köylü kadınlar direndi, onlar da darp edildi…
Hayırdır Beyler, işgaldeyiz de haberimiz mi yok…
Zaten Aydın dahil Ege adalarını Yunan’a terk ettiniz, atadığınız bakan onların diktiği otelleri pazarlar, Aydınlının yaşadığı ise iç işgal mi?
Bu yazıma da açın dava…
Susarsam dilim kopsun, yazmazsam elim kırılsın, yatmazsam bedenim çürüsün…
Atalarımızın kanlarıyla suladığı topraklarda köle muamelesi göreceksek, zaten yaşamın bir anlamı yok…
O foto var ya o foto, işte bu köşe köşe yazımın içinde paylaştığım foto, Türk Milleti’ni ne hale getirdiklerinin resmidir…

HEGELİSTİK DEVLET
Yazımda paylaştığım 70 yaşındaki Esma Ninenin resmi, ülkenin Başkanlık adı altında getirildiği baskı ve zulüm dönemini simgeliyor.

Muhteremler AKP olarak iktidara geldi, 16 yılın sonunda memleketi koyu karanlığa sürükleyen bir güruha dönüştüler.

O kadar büyük hatalar yaptılar ki, hesap vermemek adına Devlet içindeki iş birlikçileriyle Devlete el koydular…
Bunların Başkanlık adı altında getirdikleri zulüm düzenine, Hegelistik Devlet denir.
Hegel, Almanya’nın Prusya eyaletinde yaşayan, Yahudi kökenli bir protestan olup, aynı zamanda teolog yani din alimidir.
Hegel görüşüne göre Devlet Tanrıdır, o halde Devleti yönetenler Tanrıyı oynar.
Buna efendi-köle ilişkisi de denir.

Bireylerin devlet karşısında hiçbir anayasal hakları yoktur.
Devlete hükmeden bir seçkin sınıf her şeyi belirler, siz onların belirlediği kurallara göre yaşarsınız. (Yani daha doğmadan Allahın bahşettiği özgürlükleriniz elinizden alınmış, gerici yaşam formatınız baştan belirlenmiştir…Bunların seçkin sınıf yani alimlerinin keşke Yunan galip gelseydi diyen fesli meczuplar olduğunu göz önüne alırsak, önümüzdeki çok uzun olmayan süreçte millet ve devlet olarak bizleri bekleyen fecaatlerin boyutunu daha iyi anlamış oluruz…)
Buna düzen faşizmi de denir.
Oysa bu yaklaşım, Türk Milleti’nin Devlet anlayışı ile tam terstir.
Çünkü Türklerin Devlet yaklaşımı, ‘İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın’ yani ‘Devlet Millet içindir’ şiarına bağlıdır.
İşte Başkanlık adı altında binlerce yıllık devlet geleneğimizi yıkıp, Yahudiden dönme, din adamlığından bozma Hegel denen bir sosyopatın ortaya koyduğu çağ dışı dayatmalara döndük…
Kısa da olsa tanımını yaptığımız Hegelestik Devlet, beraberinde şu ana unsurları getirir…

1-Kleptokrasi- Bir aile veya zümrenin, Devlet gücünü kullanarak kaynakları sömürmesi. (Din tacirleri bu soygun rejiine nimeti paylaşmak diye bir kılıf bile bulmuşlar. Kısaca memleketi soğan gibi soyup, vicdanlarını rahatlatmak için minareye kılıf uydurmuşlar)

2-Agnatoloji- Cehalet Yayma Bilimi- Hegelestik Devleti yani bir aile veya zümrenin elindeki düzen faşizmini yaşatabilmeniz için, nesilleri cahilleştirmeniz gerekir. Çünkü akıllı insanlar, bu kölelik düzenine her şart altında boyun eğmezler. İmam Hatipler ile Tarikat -Cemaatler, işte bu nedenle AKP ve güdümündeki Parti Devleti eliyle desteklenmektedir.

3-Mitomani- Yalan söyleyip, kendi yalanlarına inanma hastalığı.

4-Sosyopatlık- Topluma karşı hiçbir vicdan ya da acıma duygusu hissetmemek.

5-Tariz (Ters algı)- Her haltı kendi yeyip, suçu başkalarına yıkmak…(Kabalistik Yahudi taktiğidir)

6- Para Tanrıdır- (Paraya sahip olan, her şeye sahiptir. İnsanın tamamen maddileştirilmesi-milleti millet yapan değerlerin yok edilerek, ulusların yığın olarak yönetilmesi- Bu da Yahudi Kabalistik taktiğidir.)

7- Kara propoganda- Havuz medyasına bakarsanız, zaten bilimsel başka açıklamaya gerek yoktur.

8- Anayasal hakların askıya alınarak, bireylerin köle –efendi ilişkisine zorlanması. Bu konuda Roma ve Yunan hukukundan örnek vermek gerekir. Yunan hukuku kent yani devleti ön planda tutar, bireylerin devlet karşısında söz hakkı yoktur. Roma hukukunda ise insan hakları, devleti eline geçirebilecek zorbalara karşı bireyi korur. Roma’da hakimler var sözü de, bunu temsil eder.

9- Neopotizm-Akraba kayırmacılığı…

10-Kudüs Sendromu-Kudüs’ü ziyaret edenler, uhrevilik içerinde kendilerini Tanrı tarafından seçilmiş insanlar olarak addeder. İşte AK Partililikten AKP’liğe geçiş yapan zümre de, kendilerini böyle görüyor.

11- Dunning-Krugger Sendromu- Cehaletin kendini üstün görme güdüsü…Fesli meczuplardan başlayıp, bunların profesör ünvanlı tescilli akıl ve ruh hastalarının sapkınlıklarına bakarsanız, ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız…

İşte şu anda Türk Milleti’nin anlayamadığı Başkanlık denen garabetin unsurlarıyla beraber açılımı budur. Çünkü Cumhuriyet rejimlerinde kuvvetler ayrılığı ilkesi, denge-denetim mekanizmaları ile birey hakları korunur.

MHP desteğiyle yıkılan Cumhuriyet ardından Kızılcaköy’de yaşananlar ve 70 yaşındaki Esma Nine’nin fotoğrafı, yazdıklarımı belki en iyi anlatabilecek bir örnektir.
Tarih öz yurdunda köleleştirilen Esma Nineyi de yazacak, onlara bu zulmü reva gören zihniyeti de…

Bu Hegelistik iç işgal ve esaret günlerini unutursak da, kanımız kurusun….

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Metin Can - Mesaj Gönder

#

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazete Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazete Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gazete Aydın editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Aydın değil haberi geçen ajanstır.Aydın markaları

Gazete Aydın, Aydın'la özdeşleşen markaları ağırlıyor

+90 (552) 256 19 23
Reklam bilgi

Anket Hükümet tarafından alınan koronavirüs tedbirlerini ve bu konudaki hassasiyetini yeterli buluyor musunuz?