AK Partililer buyrun vicdan terazisine !

Fatmanur Altun’a yapılan kabul edilebilir değil, Çocukları da evdeyken bir eve bakmak, gözetlemek insani değildir...

Doğrudur...

Peki Koçarlı’da kendi tapulu mülküne ev yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na 5 yıldır yapılan nedir?

Günlerce, aylarca hatta yıllardır. Gazetelerde, yerel basında, internet ortamında yüzlerce kez evinin fotoğrafları her detayıyla önden, yandan, havadan yayınlandı.

Birçok devlet görevlisi, AK partili, yandaşı, trolü Özlem Çerçioğlu’nun evininin fotoğraflarını çekmeye çalıştı.

Özlem Başkan güçlüdür, dirayetlidir. Ancak; evinin önünde duran bekleyen her araçta, üzüntü duymadığını mı sanıyorsunuz. Onun da evinde çocukları ve eşi yok muydu? Rahatsız olmadıklarını mı düşünüyorsunuz?

Bugün bakıyorum da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Sayın Fahrettin Altun’un eşi Sayın Fatmanur Altun üzerinden bir mağduriyet pompalanıyor.

Bakınız, Sayın Fatmanur Altun’a yaşatılanlar gerçekten insani olmayan, üzücü ve yaralayıcı hareketlerdir. Konut mahremiyeti ve dokunulmazlığı ile ilgili adli karşılığı da vardır ve bununla ilgili de bir tahkikat başlatılmıştır.

Bir kaçak yapı varsa bununla ilgili olarak belediyelerin imar müdürlükleri, diğer kurumların emlak istimlak, Mal Müdürlüğü vb. Müdürlükleri vardır. Gereken ihbar yapılır, tespit sonrası ceza ve yıkım prosedürü ile süreç devam eder.

Eğer yapı ile ilgili bir bilgi gerekiyorsa da ‘Bilgi Edinme Kanunu’ doğrultusunda ilgili kurumdan talep edilir. Hal böyleyken yetkili olmayan birinin gözetleme yapması, fotoğraf çekmesi asla kabul edilemez, hem ahlaken hem de hukuken doğru değildir.

Eminim ki; bu konuda Özlem Başkan’ın fikri sorulsa öncelikle bir anne olarak ve kendisine yıllardır yapılan bu eziyet ve psikolojik tacizi yaşayan biri olarak, Fatmanur hanıma yapılanları kabul etmeyip onunla dayanışma duyguları içinde olacağına da inancım tamdır.

Şimdi Özlem Çerçioğlu’nun hazine malı olmayan, alın teri ile aldığı, Demokrasi şehidi merhum Adnan Menderes’in köyüne yerleşmesi takdir edilmesi gerekirken; Yıllardır Özlem Başkan ve Ailesine yaşattıklarınız için nedamet getirip özür dileyecek misiniz?

Kaldı ki hani ‘Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür’ derler ya zaman zaman hatırlamakta da fayda var;

O havadan, yandan, ortadan boy boy evinin fotoğraflarını çektiğiniz Özlem Çerçioğlu, Söke'de yine AK Parti Hükümeti’nin çıkardığı Toprak Koruma Kanununu çiğneyerek verimli ve sulanabilir tarım arazilerine yapılan kaçak fabrikalarla ilgili Aydın İl Toprak Koruma Kurulunda kimi bürokratlarla sözde Aydınlılar olumlu görüş bildirip onay verirken de karşı çıkmıştır ve verimli tarım arazilerin işgaline ‘DUR’ demiştir.

Şimdi Çerçioğlu’nun o ‘DUR’ dediği ve avukatlığını Söke’deki AK Partililerin yaptığı o bazı fabrikalara, yargı da ‘DUR’ demiş, ruhsatları iptal edilmiş ve Devlet cezalar yağdırmıştır. O fabrikalar geçtiğimiz sezon bir kilogram pamuk bile alamazlarken Çerçioğlu halen Çakırbeyli’deki evinde ailesiyle birlikte ikamet etmektedir.

Haydi bakalım sevgili AK Partililer, Halep ordaysa, arşın burda !

Halihazırda Mübarek Ramazan ayındayız, size İslam Halifesi Hz. Ömer’den de bir örnek vereyim de konuyu daha iyice anlayıp kavrayın. Hani adaletiyle meşhur Hz. Ömer, mesken masuniyetini delip gözetlediği bir evde şarap içen sahabeye suç işlediği gerekçesiyle çıkıştığında kendisine izinsiz eve girmek ve gizli halleri araştırmayla ilgili ayetler hatırlatılınca özür diliyor ya, şimdi siz de bu Ramazan ayında ne yapın edin Özlem Başkan’dan helallik isteyin.

Malum yarın Huzur-u Mahşer’de hesap var, ben bunu da hatırlatmış olayım.

Saadete gelirsek; Özlem Başkan’a yapılanlar Fatmanur hanıma yapılanlardan kat ve kat daha fazladır.

O yüzden hadi bakalım vicdan terazisine;

Özlem Başkan’a yaptıklarınız için özür dileyecek misiniz ?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hasan Kadife - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazete Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazete Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydın markaları

Gazete Aydın, Aydın'la özdeşleşen markaları ağırlıyor

+90 (552) 256 19 23
Reklam bilgi

Anket Hükümet tarafından alınan koronavirüs tedbirlerini ve bu konudaki hassasiyetini yeterli buluyor musunuz?