Efsane sürüyor… “Çerçioğlu”

Anket firmalarına açık çağrımdır… Yapmayın kardeşim Aydın’da anket kamuoyu yoklaması falan filan, ortaya çıkardığınız gerçekler çan kulesinde oturan birilerini çok rahatız ediyor… Başlıyorlar fitne fücur, kumpas, çelme ne varsa şeytani bir şekilde amellerini bozuyorlar.

Zangoçluk yapmaya meyilli bu tayfa çan çalarak şartlı refleks gibi bir yerlere işaret çakarak eşeğini dövemeyen semerini döver misali Çerçioğlu üzerine antidemokratik yollarla saldırmaya başlıyorlar.

Ortaçağ İngiltere’sinde İskoç viskisi içip sızanlar günlerce kendilerine gelemiyorlarmış, ölü olup olmadıkları dahi anlaşılmıyormuş. Öldü zannedilerek gömülen bazı kişilerin mezarlarından sesler geldiği duyulunca çıkarılıp ölmedikleri görülmüştür. Bundan dolayı tabut içindeki ölünün parmağına ip bağlanır ve mezarın başına da küçük bir zil konurmuş. Mezar içinde öldüğü sanılan kişi uyanınca zil çalar ve ölen kişi de mezardan çıkarılırmış. Tabi bu zil seslerini kontrol etmek için de gece ve gündüz mezarlıkta zil bekçisi görevlendirilirmiş. 

İşte bu siyaseten ölü gibi olan ve tabutta bekleyen zevat, Çerçioğlu’nun Türkiye rekorları kırarak tüm anketlerden önde çıkması sonucunda, acaba hayatta mıyız? Yaşıyor muyuz? diyerek parmaklarındaki ipi oynatarak mezarlık bekçisinin, zil bekçisinin kendilerini kontrol etmesini beklemektedirler. O zil bekçisine güvenmeyin sadece gelip bakar o kadar. Onun sizi siyaset tabutundan çıkarmaya gücü yetmez. Sizi o tabuttan ancak Aydın halkının iradesi ve anaların, bacıların, kardeşlerin duası çıkarabilir.

Çerçioğlu süreç içinde hep haklı çıkmıştır…

Yatırımdır, seçim vaadidir. Ağzınıza sakız ettiğiniz bazı yatırımlardan imtina etmesi konusunda ne kadar haklı olduğu ortaya çıkmıştır. Başkan Çerçioğlu gibi memur maaşıyla beş çocuk büyüten anne titizliğiyle kullandığı belediye bütçesini popülizme kurban etseydi, gelişen olayları, değişen şartları global ölçekte okuyamazsa ne olurdu biliyor musunuz?

750 milyon dolar harcarsınız da elinizde muşambadan bozma “dinocan” ve gariban! 3-5 “polyester dinozor” kalırdı o kadar.  750 milyon dolar da çöp olurdu.  Bu parayla Türkiye’nin yarsına covid-19 aşısı yapılabilirdi. Bu anlayışın temsilcilerinin Çerçioğlu’na teşekkür etmesini beklemiyoruz tabi ki. Ancak yaratılan olarak yaratanın hepimize az veya çok bahşettiği vicdanınız hiç mi dile gelmez mübarekler.

Çerçioğlu Dünyanın adeta yeni bir çağa girdiği bu dönem de Aydınlı için bütün önlemleri almıştır. Bizler zaman içinde tasarladığı paradigmayı anlayacağız.

Bir kasa organik patlıcanın… Bir alt geçitten önemli olduğunu

Bir avuç organik tohumun… Binlerce ithal süs ağaçlarından önemli olduğunu…

Soyu tükenmekte olan Çine çaparının… Onlarca ithal naylon dinozordan önemli olduğunu…

Soyu tükenmekte olan Honamlı keçisinin… Günah keçisi yaratmaya çalışanlardan daha değerli olduğunu…

Aydınlı köylü kadınların yerli çiçek üretiminin… zehirli sarmaşık gibi devleti saran tarikat, cemaat gibi çoğu şirk yuvalarından önemli olduğunu…

Sağlıklı yerli ucuz et üretiminin… Zehir saçan fabrikalarından daha önemli olduğunu…

Sağlıklı yerli süt üretimin… Gelecek nesillerin teminatlarından biri olduğunu…

Ucuz yem üretiminin… Üreticimizin ayakta kalması için şart olduğunu…

Doğal, gerçek cennet köşelerimizin korunmasının… yüzlerce milyon dolar harcanarak yapılacak sahte cennetlerden önemli olduğunu…

Halka, koronadan dolayı maske dezenfektan dağıtmanın… Sahte! maskeler ile gezmekten daha değerli olduğunu…

Pandemi’den dolayı iş yerleri kapatılan esnafa yardım kolisi verebilmenin… Koli basili gibi çen çen edip bunu dahi eleştirenlerden daha önemli olduğunu...

Askıda fatura ile Aydın’da dayanışmayı en üste çıkarabilmenin… Askıya vicdanını asanlardan daha duyarlı bir davranış olduğunu…

Günde 18 saat çalışarak Aydın’a hizmet etmeninin telaşı içinde olmanın … Lafı bol, karnı geniş kifayetsiz muhterislere laf yetiştirme telaşından daha Rahmani bir iş olduğunu…

Dünyada tarım alanında kendi kendine yetebilen yedi ülkeden biri idik bir zamanlar. Küresel emperyal firmalara tanınan kolaylıklar bu firmaları koruyan özel yasalar sonucu ülkemiz, tarımda dışa bağlı her yıl ithalat rekorları kırılan bir ülke olduk.

Ne demişti A.B.D. Dışişleri Bakanı Henry Kissinger; "Petrolü kontrol edersen ulusları, yiyeceği kontrol edersen insanları kontrol etmiş olursun"

Başkan Çerçioğlu, Atalarının cephede verdiği savaşı Aydının tarımı, doğası, endemik değerleri için veriyor. Bu topraklara ceddimize, şehitlerimize borcumu nasıl öderimin telaşı ve kararlığı içinde. Nasıl Yörük Ali Efelerin, Çete Ayşelerin torunu olunur Başkan Çerçioğlu çalışmaları ile göstermiştir.

Başkan Çerçioğlu 3. döneminde ve bunu iddialı bir şekilde söylüyorum. Türkiye’de tarım alanlarını ranta ve imara açmayan belediye başkanlarının en başında gelir.

Aslında ona karşı gerek parti dışından, gerekse bazen partisi içinden karşı duranların temel hazımsızlığı budur. Rant karşısında Özlem Başkan’ın tavrını ona hasım olanlar dahi bilir. 

Son günlerde Başkan Çerçioğlu’na sistematik saldırının temel gerekçeleri; 

Öncelikle artık Türkiye Belediyecilik tarihine geçecek çalışmaları ile “Çerçioğlu Modeli” Belediyeciliğinin ve Çerçioğlu’nun Türk kadınına bir rol model olmasıdır. 

Diğer taraftan da Çerçioğlu’nun CHP’ye iktidar umudu aşılamasıdır. Son yerel seçimlerdeki başarı Çerçioğlu’nun yaktığı meşalenin devamıdır.

Kumpas kuranlar ve şeytan pabucu dikenler şunu iyi bilmeli.! Başkan Çerçioğlu demokrattır. Bugüne kadar kendisini eleştiren herkese sadece ve sadece sandığı işaret etmiştir.

Ne diyor Cumhur Reisimiz Erdoğan “Halkın gücünün üstünde bir güç tanımadım ben bugüne kadar”. Başkan Çerçioğlu’da aynı çizgidedir. Sadece halkın gücüne inanır. Aydın halkı arkasında olduğu sürece hiçbir şeye pabuç bırakmaz. Çerçioğlu’nun olduğu yerde güzellikler vardır.

Gökkuşağı vardır.

Taze tomurcuklanan umutlar vardır. 

Budur işte; Çerçioğlu boş ve çok konuşmaz, polemik sevmez, rahat lüks şatafatı sevmez, Aydının kör kuruşunun hesabını sonuna kadar yapar, Aydınımızın Yörük kızıdır. O hizmetleri ve projeleri ile konuşur. Halkta onu iyi anlar, halk ile arasında 3. Kişilerin anlayamadığı bir dil vardır. O dili çözmeye anlamaya çalışanlar çok oldu ama çok zor anlamaları, çünkü o dil gönülden konuşmayı gerektirir.

Evet, Çerçioğlu; bu topraklara Alinda kraliçesi Ada’dan sonra gelmiş en önemli kadın figürüdür.

Size mi soracağız? Biz Aydınlılar da bundan dolayı gurur duyuyoruz. Haset içinde çatlayanlar oradan buradan umut bekleyenler, sandıkta alamadıklarını “Darbe” ile demokrasiye darbe ile almaya çalışanlar unutmayın!

Başkan Çerçioğlu’na neredeyse düzenli hale gelen rekor müfettiş denetimleri, hatta şu satırları yazarken bile vardır eminim. Çıkarılan bürokratik engeller, kumpas ve tuzak girişimleri, kiralık tutulan kalemlerin saldırıları, kumpas girişimleri, artık best seller kitaplara dahi konu olmaktadır. Hepsinin nedeni Modern Türk kadınını temsil eden Çerçioğlu’nun ezberleri bozarak rutin başkan profili dışında davranması ve bundan dolayı kazandığı üstün başarı ve halk desteğidir. Bu destekle de sözde değil özde “Kadın Devrimi”ni başarmış olmasıdır.

Çerçioğlu siyasetin ve Aydınlının kutup yıldızıdır. Kutup yıldızı gibi parlamakta ve bizlere, Aydınlıya, Türkiye’ye tüm ihtişamı ve güzelliği ile yol göstermektedir.

Fitne ve kumpas odakları şunu iyi bilmeli, Kutup yıldızını;

Kirletemezsiniz…

Dokunamazsınız…

Karartamazsınız…

Çünkü o yıldız göklerde değil, Aydın halkının ve tüm Türkiye’nin genç kızların, tonton teyzelerin, bastonlu amcaların, tekerlekli sandalyedeki kardeşlerimizin, emekleyen bebelerin, elleri çatlamış çiftçinin, siftahsız dükkanını kapatan esnafın kalbindedir…

Sakın ha! aklınızdan dahi geçirmeyin!  

Aydın demokrasi adına bedelini rahmetli Menderes ile ödedi. Bir daha demokrasiye darbeye, halkın iradesine darbeye asla izin vermeyecektir.

Çünkü; Bizde Cumhurbaşkanımız Erdoğan gibi düşünüyoruz.

Halkın gücünün üstünde bir güç biz de tanımadık bugüne kadar…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hasan Kadife - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazete Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazete Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gazete Aydın editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Aydın değil haberi geçen ajanstır.Aydın markaları

Gazete Aydın, Aydın'la özdeşleşen markaları ağırlıyor

+90 (552) 256 19 23
Reklam bilgi

Anket Hükümet tarafından alınan koronavirüs tedbirlerini ve bu konudaki hassasiyetini yeterli buluyor musunuz?