Metin Yavuz’un acıklı mektubu…

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, sosyal medya hesabı üzerinden “Açık Mektup” başlığı ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na sözüm ona sorular sormuş.!

Köken olarak değil ama sonradan AKP'li olan Vekil Yavuz, açıkça söylemek gerekirse sana, yazdığın mektubunun tarzında 2019 Yerel seçimlerinde terör örgütü lideri Apo’nun yayınlattığınız mektubun tarzı var.!
Ayrıca mektubunu “Çok acıklı” buldum. Mektubundan adeta “Ben FETÖ’cü değilim” feryatları duyuluyor. Artık bilincinin altında ne fırtınalar kopuyorsa...
Nacizane tavsiyem; itiraf et ve rahatla.!

Nur içinde yatsın... Din, ahlâk, modern kültür, felsefe ve bilim üzerine metafor, ironi ve aforizma dolu bir üslupla eleştirel yazılar da yazmış olan filozof, kültür eleştirmeni, şair ve besteci Friedrich Nietzsche'nin bir sözü günümüze ışık tutuyor;

Tabiki sözüm meclisten dışarı, “Kim namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuzu odur.” diye.

Türkiye 15 Temmuz sürecinde bir şeyi net gördü. Olayı AK Parti yönünden matematize etmek gerekirse;

En alttaki AK Partili kızgın, sinirli ve samimi idi.

Orta katman AK Partili daha soğukkanlı olayların dumanının kalkmasını bekledi. Ve öylece tahlil etmeye çalıştı.

En üstteki AKP’liler amiyene tabirle birbirlerinin ciğerini biliyordu.

Çünkü AKP’de ve Devlette yükselmenin yagane kaldıracı kendilerine altın nesil diyen, FETÖ ve FETÖ’cülerdi.

İşte tam burada 15 Temmuz'u fırsat bilip daha öncesinde de siyasi noktada karşısında olanları adeta pusuda bekleyerek FETÖ’cü yaftası yapıştırmaya çalıştılar, Tabi bu durum kendilerinin aslında tam da ne kadar kripto, ne kadar azılı, ne kadar azgın, ne kadar şakirt oldukları ortaya çıkarmıştır.

Maklube yemekten göbek yapmış hainler, FETÖ sokağından geçmemiş, hatta onlardan dayak yemiş insanlara FETÖ’cü dediler iyi mi?

Eyy Metin Yavuz vekil mektubunda yargılaması yıllar sürmüş ve beraat etmiş yani aklanmış olan şahıs hakkında diyorsun ki:
FETÖ Belediyeler İmamı…

Savunmak bana düşmez, tanımam etmem bilmem ancak, haklıya haklı haksıza haksız demek dilsiz şeytan olmamak için şart olduğuna göre, o zaman beraat etmiş yani aklanmış insana ne amaçla suçlu yaftası yapıştırıyorsun... Ha sen Yani diyorsan ki "Aklansa da FETÖ’den yargılanan, soruşturma geçiren herkes suçludur." diye onu bilmem, senin vicdanın bilir.. O zamanda kendi kardeşini ve yeğeni de FETÖ’cü ilan ediyorsun demektir.!
Bu nasıl bir hırs, bu nasıl bir kin ve nasıl bir suçluluk ve baskın çıkma psikolojidir eyy Metin Yavuz vekil.? Osmanlı gibi kardeş katli vacibdir mi demeye getiriyorsun yoksa.?
Kardeşini ve yeğenini de ateşe atarak, aynı zamanda 'Bu danışman firma ile iş yapan herkes ve her kurum suçludur' diyorsun yani.!

O zaman bu dediğine göre;

✔️BAŞBAKANLIK MİT MÜSTEŞARLIĞI,
✔İÇİŞLERİ BAKANLIĞI,
✔TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI,
✔TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ,
✔AKDENİZ BELEDİYELER BİRLİĞİ,
✔İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ,
✔DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ,
✔ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ,
✔GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ,
✔AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ,
✔ELAZIĞ BELEDİYESİ,
✔BOLU BELEDİYESİ,
✔DÜZCE BELEDİYESİ,
✔AMASYA BELEDİYESİ,
✔ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ,
✔SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ,

Ve....

Kaş Belediyesi, Akçakoca Belediyesi, Beyköy Belediyesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Soma Belediyesi, Sultangazi Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi, Türk Akreditasyon Kurumu, Uşak İl Özel İdaresi, Ege Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Selçuk Belediyesi, Başiskele Belediyesi, Boğaziçi Üniversitesi, Elazığ İl Özel İdaresi, Eyüp Belediyesi, Uşak İl Özel İdaresi, Afşin Belediyesi, Başakşehir Belediyesi, Çivril Belediyesi, Kestel Belediyesi, Sarıçam Belediyesi, TKDK, Batman İl Özel İdaresi, Gemlik Belediyesi, Alpu Belediyesi, Tuzla Belediyesi,, Sultanbeyli Belediyesi, İGDAŞ İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş., TODAİE, Burdur İl Özel İdaresi, Serinhisar Belediyesi, Tavas Belediyesi, Çekmeköy Belediyesi, Şile Belediyesi, Acıgöl Belediyesi, Adapazarı Belediyesi, Gülağaç Belediyesi, Aksaray Belediyesi, Akseki Belediyesi, Akyurt Belediyesi, Alaçam Belediyesi, Antakya Belediyesi, Aziziye Belediyesi, Banaz Belediyesi, Battalgazi Belediyesi, Reyhanlı Belediyesi, Hassa Belediyesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Ahiler Kalkınma Ajansı, Amasya Üniversitesi Rektörlüğü, İzmir Kalkınma Ajansı, İstanbul İSKİ, Makine Kimya Enstitüsü Kurumu, İstanbul Üniversitesi, Pendik Belediyesi, Ulaştırma Bakanlığı, Atakum Belediyesi, Şap Enstitüsü Kurumu, Türkiye Petrolleri A.O, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu.... ve Yöneticileri FETÖ İltisaklı... He mi.?

Düşün ki, Belediyeler imamı dediğiniz ancak beraat etmiş o kişi, aralarında MİT gibi ülkenin gözbebeği olan en hassas kurumu ile Belediyelerin bağlı olduğu İçişleri Bakanlığı ile o gün için İstanbul, Denizli, Antalya, Gaziantep, Ordu'nun da bulunduğu AK Partili Büyükşehir Belediyesi ile il, İlçe Belediyeleri ve çeşitli birçok kuruma danışmanlık yapmış, ihaleler almış...

Bu güzide kamu kurum ve kuruluşları da FETÖ’cü öyle mi?

Bak Yavuz vekil, hükümetinin Adalet Bakanı ne diyor? "İnsanların Lekelenmeme hakkı vardır” diyor. Sana göre, size göre ne demek istiyor tefekkür ettin mi, ettiniz mi hiç.?

Mektubunda… Birde ‘Erkan Karaaslan’ın yeğeni’ diyerek akrabalık ve kan bağı üzerinden bir şeyler demişsin de… Peki o zaman kan bağı üzerinden FETÖ’cü Mucitliğini, adamın beraat etmesine rağmen yandaş basınınızın ısrarla Belediyeler imamı ilan etmeye devam ettiği Karaarslan ve aslında hiçbir akrabalık bağı olmayan sözde yeğeni üzerinden değil de; kendi üzerinden, öz kardeşi halen FETÖ’den cezaevinde olan Tarım Bakanı Bekir Pakdermirli veya darbenin A takımından olan halen cezevinde bulunan Tümgeneral Mehmet Dişli’nin ağabeyi, halen Hollanda Lahey Büyükleçisi Şaban Dişli üzerinden deneseydin.!

Bence siz, sana göre, size göre bu kan bağından kalıtsal geçtiğini iddia ettiğiniz FETÖ genini, Darwin gibi onlara açıklayın olur mu? Hem kamuoyu da bu teoriniz öğrenip aydınlanmış olur.
Bakarsınız ‘Darwinizm’ gibi ‘Yavuzizm' bir teoriyi bilim camiasına kazandırırsınız da, Aydınlılar ve Türkiye’de sizinle gurur duyar. Kardeşin ve yeğenin ne der? orasını da siz düşünün.

Mektubundaki… Tek doğru ise;

“Aydın, adı gibi aydın insanların yaşadığı güzide bir şehirdir. Aydınlı feraset sahibidir ve kendisini yönetenlerin her konuda hesap verebilir olmasını ister. Hele şehri yönetenlerin, adının şaibeye karışmasını asla kabul etmez. Terör örgütüyle adı anılan kişilerle irtibatta olunmasını ise hiç affetmez.” ifadelerindir.!

Aydınlılar şehrini bir Anne hassasiyeti ile yöneten, yanlışa prim vermeyen, her daim fakir fukaranın, garip gurabanın yanında olan ve Aydınlının gönlünde saraylar gibi yeri olan Özlem Çerçioğlu’nu bağrına basmıştır. Bu soyut bir söylem de değildir. Bu, yüzde 26 ile aldığı Belediye başkanlığını yüzde 54’ e kadar çıkarmış her geçen günde Aydınlıların ona olan inancını perçinleyerek devam eden kutlu bir yolculuktur.

Ez cümle; Bu ülkede kurduğu kumpaslarla, yalan, hile ve entrikalarla bir çok vatanseverin canına, malına, ailesine, çoluk çocuğuna, geleceklerine, kariyerlerine kast etmiş, sizinde tedrisatından geçtiğiniz, bir zamanlar göbeğinde olduğunuz yapının taktikleri ile en sonda da İmralı canisinin ‘MEKTUP’ taktiği ile Aydının Topuklu Efesi Özlem Çerçioğlu’na saldırmanız tek bir işe yarar.!
O da Aydınlıların Topuklu Efesine daha çok, daha sıkı satılmasına ve daha da inanç ve azimle sahip çıkmasına yarar.

Yoksa Yavuz vekil sizin bu çakma Çin malı ‘FETÖMETRE’ icadınız tutmaz, Aydınlılar adına benden söylemesi.

Aydınlıların ve partililerinin sana 'FETÖ' konusundaki bakış açısı nettir. Pensilvanya’dan bile görüldüğüne şüphe yok... Vekillik görevini millet lehine yapmadığın konusunda da hemfikirdir. Partilerin, parti’nin üst yönetiminde millet ile aynı fikre sahip olduğunu duyuyorum.

Aydınlıların, Özlem Çerçioğlu’nun siyasi duruşuna olan bakışı da nettir çünkü çizgisi eğrisizdir.

Aydın halkının ona duyduğu sevgi ve güven de nettir, ve etrafını ören bu sevgi, güven duvarı Çin Seddi gibi uzaydan bile görülür. Belediye Başkanlığı görevini, yaptığı örnek gösterilen sosyal projeler ile halk lehine yaptığı gayet açıktır. Ve Partileri ile partisinin üst yönetimi de Aydın halkı gibi aynı fikirdedir.

Bu memlekette çoğu insan kimin ticaretini FETÖ ile yaptığını, kimin FETÖ ile siyaset yaptığını, kimin gelecek hayali için FETÖ ile yatıp kalktığını bilir.

Kimin, FETÖ'ye istediği herşeyi verdiğini bilir, ki bunun ikrarını zaten veren yapmıştır.

Kimin devletin kurumlarını, hassas kuruluşlarını, belediyelerini, üniversitelerini, sivil toplum kuruluşlarını yönetmesine ve ve en önemlisi devletin mahrem bilgilerinin bulunduğu kozmik odasına bile bu FETÖ’cü hainlerin girmesine izin verdiğini, göz yumduğunu, zemin hazırladığını bilir.

Hiç sordun mu kendine acaba Genel Başkanım, Reisim, Parsel Parsel FETÖ’ye satılan Ankara’da dahil birçok AKP'li belediye başkanını zorlayarak neden istifa yoluyla görevden aldı diye... Senin ve sizin bu CHP’li Belediyeler de, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde uydurukça icatların ile aradığın ama aylar yıllardır bulamadığınız hatta balçıkla sıvamaya çalıştığınız FETÖ iltisakı, tapmacılığı, sevgisi ve göbeğinde oldukları için olmasın.!

Ne güzel demiş Hacı Bektaş-ı Veli;
"HER NE ARARSAN KENDİNDE ARA..." diye.!

Gerçekten ara çünkü kişi ne ise karşıdakini öyle görürmüş.!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hasan Kadife - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazete Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazete Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gazete Aydın editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Aydın değil haberi geçen ajanstır.Aydın markaları

Gazete Aydın, Aydın'la özdeşleşen markaları ağırlıyor

+90 (552) 256 19 23
Reklam bilgi

Anket Hükümet tarafından alınan koronavirüs tedbirlerini ve bu konudaki hassasiyetini yeterli buluyor musunuz?